Aktuální provoz Střediska Teiresiás

(Poslední aktualizace: 12. října 2020)

Rádi bychom všechny zainteresované informovali o změnách ve fungování Střediska Teiresiás, které jsou aktuálně v platnosti (v návaznosti na rozhodnutí Krizového štábu MU, znění v českém znakovém jazyce). Upozorňujeme, že situace se může i nadále měnit.

Upozornění
– Budova na Komenského náměstí je uzavřena pro studenty, zaměstnance i veřejnost. Výjimku mají osoby zajišťující nutný provoz budov, laboratoří a distanční či prezenční výuku a studenti programů, u nichž je vládou povolená prezenční praktická výuka – aktuálně jsou to: všeobecné a zubní lékařství, farmacie a další zdravotnické obory.
– Veškerá výuka probíhá pouze online.

Fungování jednotlivých oddělení Střediska Teiresiás

• Studijní oddělení:  Prezenční konzultace s pracovníky Střediska Teiresiás nejsou možné, lze je nahradit online konzultacemi. Konzultace se studijními poradci je možné si domluvit standardními cestami (telefonicky, e-mailem, pomocí Skype, Hangouts apod.) nebo si domluvit online schůzku přes rezervační systém. Totéž platí i pro konzultace s psychology a psychoterapeuty.
  • Knihovní a vydavatelské oddělení, které zajišťuje pro studenty využívající asistivní technologie digitalizaci studijních materiálů, vyřizuje svou agendu také pouze online. Bude pokračovat běžná příprava a distribuce dříve požadované studijní literatury. Budete-li potřebovat další materiály nad rámec těch, na nichž jste už domluveni, prosím ozvěte se standardně e-mailem.
  • Oddělení vizuální komunikace: Prezenční konzultace s pracovníky Střediska Teiresiás nejsou možné, lze je nahradit online konzultacemi. Konzultace je možné si domluvit standardními cestami (telefonicky, e-mailem, pomocí Skype, Hangouts apod.).
  • Ředitelství včetně ekonomů a personalistů bude fungovat také jen v režimu online.
  • Oddělení speciálních ICT a Oddělení fyzické přístupnosti předpokládá také jen jednání distanční.

Pravidla pro využití učeben Střediska Teiresiás

Všeobecné informace:

• učebny jsou pro studenty uzavřeny
  • učitelé mohou využít učeben jen pro zajištění distanční výuky

Informace pro vyučující:

• Učebnu je třeba vždy předem rezervovat v aplikaci Rozvrh. V případě, že se výuka nebude konat, je třeba rezervaci v rozvrhu zrušit.
  • Žádosti o technickou asistenci ve výuce posílejte předem na adresu ict@teiresias.muni.cz.
  • Po skončení výuky je třeba uvést pracovní místa do původního stavu (vrátit monitory do původní pozice, zavřít okna, zhasnout světlo, zavřít dveře učebny).
  • Technické nebo provozní obtíže oznamte technikům, příp. pracovníkům Studijního oddělení.

Přístup k elektronickým zdrojům

Elektronické zdroje on-line ve správě Střediska Teiresiás (Univerzitní knihovna pro studenty se specifickými nároky) zůstávají dostupné standardním způsobem pro registrované čtenáře se specifickými nároky (např. se zrakovým, či motorickým postižením).

Přístup k dalším digitálním informačním zdrojům MU je nabízen na Portálu elektronických informačních zdrojů MU.

Aktuální provoz ostatních knihoven MU je popsán zde na přehledové stránce.

Krizová intervence

Pro studenty v evidenci Střediska Teiresiás

• psychologové a psychoterapeuti (konzultace po Skype, příp. telefonu)
  • kontaktní údaje: psychologove@teiresias.muni.cz nebo jednotlivě:
    • Mgr. Martin Murgaš – murgas@teiresias.muni.cz
    • Mgr. Iva Oulehlová – oulehlova@teiresias.muni.cz, tel. 773 752 738
    • Mgr. Tereza Rossmannová – rossmannova@teiresias.muni.cz
    • Mgr. Miroslav Zítko – zitko@teiresias.muni.cz, tel. 549 49 1117
  • komunikace pro nedoslýchavé a neslyšící podle zákona 155/1998 Sb.:
    • distanční přepis mluvené řeči v reálném čase: prepis@teiresias.muni.cz
    • distanční tlumočení do českého znakového jazyka: tlumocení@teiresias.muni.cz

Pro všechny studenty

• Poradenské centrum MU (konzultace po Skype) – objednání: psycholog@muni.cz
  • Modrá linka (krizová linka nabízející různé formy kontaktu včetně chatu)
  • Linka naděje (při Psychiatrické klinice FN MU Brno, nonstop)
  • Krizové centrum (při Psychiatrické klinice FN MU Brno) – FN Bohunice, pavilon G, 4. patro, tel. 532 232 078, nonstop
  • Internetporadna – krizová intervence prostřednictvím chatu
  • Terapeutická pomoc po dobu aktuální epidemiologické situace
  • Další krizové linky a linky důvěry v ČR

Asistence

Pro studenty s pohybovým postižením

Budete-li potřebovat asistenci, můžete se obrátit na kolegy s Oddělení fyzické přístupnosti.

Pro studenty se zrakovým postižením

Budete-li nutně potřebovat osobní asistenci (např. doprovod) v Brně, můžete kontaktovat našeho koordinátora instruktorů prostorové orientace (P. Červenka), příp. využít služeb Tyflocentra. Pro bezkontaktní technické konzultace zůstává k dispozici Oddělení speciální informatiky Střediska Teiresiás, příp. regionální pracoviště Tyflocentra a Tyfloservisu

Pro studenty s chronickým somatickým postižením

Pokud budete potřebovat pomoc s vyřízením nezbytných pochůzek, které sami v aktuální situaci nejste schopni zvládnout, můžete se obrátit na dobrovolníky Krizového centra MU (https://munipomaha.cz/).

Kontaktní údaje

Kontakty na jednotlivé pracovníky Střediska Teiresiás najdete na našich webových stránkách v sekci Kontaktní údaje.