3. 10. 2016

V sobotu 5. listopadu 2016 pořádá Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity ve svých prostorách na Komenského náměstí 2 v Brně už čtvrtý běh workshopů, věnovaných tématice speciálních informačních a komunikačních technologií pro uživatele s těžkým postižením zraku

Podobně jako v minulých bězích vám opět nabízíme možnost vyzkoušet si věci, které jsou na českém trhu nové, a do programu zařazujeme témata, o která jste v minulosti projevili zájem.

Nabídka workshopů

Workshopy, na kterých jsou ještě volná místa

• Haptické Mapy.cz – Petr Červenka, Masarykova univerzita, Radek Seifert, ČVUT v Praze
  • Úvod do tvorby webu v redakčním systému WordPress – Roman Kabelka, Master Internet s.r.o.
  • Nebojte se Excelu! – Michal Jelínek; Honza Šnyrych, GALOP, s.r.o.
  • COrvus – e-mail, identifikácia predmetov a ďalšie novinky, ktoré potešia nevidiaceho i slabozrakého používateľa smartfónu – Peter Lecký, Stanislav Sokol, Stopka n.o.; Jiří Hladiš (Ergones)
  • Eurofly: Digitální atlas a letecký simulátor – úvod pro začátečníky – Štefan Kiss, Vítek Jirásek
  • Eurofly: Digitální atlas a letecký simulátor – diskuse pro pokročilé uživatele Eurofly – Štefan Kiss, Vítek Jirásek
  • Gesta pro iPhone a zařízení s operačním systémem iOS – Karel Giebisch, IT Gieb; Lukáš Otáhal
Kompletní seznam workshopů, jejich anotací i doprovodných akcí našich partnerů najdete zde.

Časový harmonogram

9.30 začátek akce, občerstvení pro účastníky
9.45 oficiální zahájení, organizační informace
10.00 až 10.50 první běh workshopů
11.00 až 11.50 druhý běh workshopů
12.00 až 13.00 pauza na oběd (bude zajištěn v prostorách Teiresia)
13.00 až 13.50 třetí běh workshopů
14.00 až 14.50 čtvrtý běh workshopů
15.00 ukončení akce

Registrace na workshopy

Před registrací doporučujeme pročíst si anotace jednotlivých workshopů, detailněji se seznámit s jejich náplní a požadavky na účastníky – na některé workshopy je třeba si přinést vlastní zařízení. Pokud vás některé z témat zaujalo, zaregistrujte se prosím přes formulář na adrese workshopy2016.jdem.cz.

Uzávěrka registrací je ve středu 26. října 2016. Bez registrace není účast na workshopech možná.