23. 2. 2016

Studujete na Masarykově univerzitě, rádi programujete a chtěli byste pomoci lidem s těžkým zdravotním postižením?

Soutěž v programování Code for a Cause (C4C) 2016 je součástí série akcí Project:Possibility. Jejím cílem je seznámit studenty s tématikou přístupnosti a asistivních technologií na bázi open source a inspirovat je k aktivitě v této oblasti.

Studenti mohou v rámci soutěže pracovat na projektu, který si sami navrhnou. Pokud studenti vlastní projekt nemají, je jim projekt po přihlášení se do soutěže přidělen zástupci organizátora soutěže C4C.

Práce na projektech bude probíhat v proběhu jara 2016 (březen až konec května) ve dvou až čtyřčlenných týmech. Každý tým bude mít k dispozici odborného tutora. Pokud si chcete udělat představu, jakým projektům je možné se v rámci C4C věnovat, podívejte se na stránku s přehledem projektů z předchozích ročníků soutěže.

Finále soutěže proběhne v červenci 2016 na renomované mezinárodní konferenci ICCHP 2016 v rakouském Linci, kde mezinárodní porota vybere vítěze soutěže Code for a Cause – tým, který připraví nejlepší open source aplikaci pomáhající lidem se zdravotním postižením v jejich každodenním životě.